Únor 2012

Všechno zlé k něčemu dobré

26. února 2012 v 20:32 | Štěně |  !!Novinky!!
Ahoj, tak jsme zpátky z Žižkovské noci. Naprosto dokonalá akce, ale jedno se nám nepovedlo- pořídit rozhovor s Koblížkama. Nebyl čas. Ale my se nevzdáváme! Rozhovor bude! Sice ne video rozhovor, ale otázky klukům pošleme v nejbližší době na e-mail a budeme doufat, že nám odpoví. A pokud ne, tak je budeme otravovat tak dlouho dokud neodpoví ;). Takže to nakonec bude v psané formě a nebo ještě uděláme překvápko- to ještě uvidíme. Mno nechte se překvapit, co z toho nakonec vyleze :DD.
Tak se mějte fajnově, poslouchejte českou scénu a my se vám v co nejbližší době zase ozveme.
With love Vrána a Štěně ♥

Koblížc!- Už mě nenajdou- něco málo z natáčení klipu

26. února 2012 v 20:12 | Štěně |  Naše publikované články
Ahojky, jak jistě víte (a když ne, tak se to dozvíte, pokud budete číst dál ;) ), Kobliháci se nám rozhodli natočit klip k písničce Už mě nenajdou. Na toto natáčení si pozvali i své fanynky a to především na sobotu 11. 2. 2012.
Kluci byli v Praze už od čtvrtka, kdy začali natáčet. Své fanynky si pozvali především na sobotu, kam jsem se vydala i já, Vrána, Kája (Pes), Andy i Anetka R. Po dobré snídani a následném telefonátu manažerovi Lukáši Fouskovi jsme se dozvěděly, že máme být nejpozději v 10:45 před Rudolfinem. Kluci si uráčili přijet těsně před 11tou a my do té doby mrzly, jak sněhuláci (bylo cca 15 stupňů pod nulou) :((. A to jsme poté i s klukama museli čekat na kameramany, režiséra aj. co mají co dočinění s kamerami a jinou technikou, nezbytnou pro natáčení klipu.
Když byli na místě už všichni a všechno bylo připravené, tak se začalo točit. Sice nám všem byla příšerná zima, ale co bychom pro kluky neudělaly ;). Točily se běhací scény. Kdy jako první se točila scéna, že jsme běžely za Josiem a on nám utíkal, abychom ho nedohonily a nenašly. Pak se to samé točilo se všema klukama najednou. Dále se točilo v podstatě to samé, jen s tím rozdílem, že "rejža" nás rozdělil na 4 skupiny cca po 4 a každé skupině byl přidělenej jeden Kobihák. Pak jsme každá skupina proháněla toho svého "milovaného", kterej nás tak chladně odmítá ♥. Všechno samozřejmě s trpkým (sklamaným) výrazem v obličeji :D.
Když toto vše bylo hotové, tak si režisér vybral cca 5 holek, které potom dotáčely ještě pár scén. Upřímně- chudinky holky. Musely ještě být venku v tom příšerném mrazu ://.
Natáčení bylo skvělý. Suprově jsme pokecaly s klukama, máme podpisy, fotky (jako pokaždý xDD) a užily jsme si spoustu srandy. Nemluvě o nových kamarádkách. Ale byla zima. Véélká zima. I dvoje ponožky nás nedokázaly zahřát. Vrána si dokonce půjčila od Wilípka mikinu, protože nám tam málem umrzla. Ale asi nejvíc to odskákala chodidla a prsty u nohou. Omrzlinám, teplotě, rýmě, kašli ani škrábání v krku jsme se nevyhnuly. Ale i tak budeme na natáčení vzpomínat jenom v dobrém, protože ono to nebylo dobrý, ono to bylo luxusní xD.
With love Vrána a Štěně ♥

Náhodnej Výbjer

26. února 2012 v 19:55 | Štěně |  Naše publikované články
Píše se září roku 2010. Víťa, Hobitek, Jigs a Majk právě založili kapelu. Jejich název? Náhodnej Výbjer.
Při pátrání po tom, jak název kapely vzniknul, jsem se dozvěděla, že název je v podstatě starší, než kapela samotná. A vznikl asi nějak takhle: Jednoho dne, když šli kluci ze zkoušky, řekl Majk Hobitkovi, ať pustí na mp3ce náhodnej výběr písniček. A potom někdo prohlásil, že by to byl skvělý název pro název kapely, která se se skládá ze čtyř 18ti letých kluků, kteří studují již třetím rokem pražské gymnázium. Jejich hlavní zpěvák a kytarista je Majk. Basu si vzal do rukou Jigs. Za bicí usedl Víťa, který zpívá i vokály a doprovodného zpěvu s kytarou se zhostil Hobitek. Kluci se znají už cca 5 let (i když Víťa s Majkem přes 12 let). Všichni se dali dohromady právě ve škole. A jsou to skvělý kamarádi, kteří drží při sobě.
Vznik kapely je také velmi zajímavý, kdy kluci (tehdy ještě bez Víťi) sháněli někoho, kdo by jim usedl za bicí, aby mohli začít zkoušet. Jelikož spolu chodí do jedné třídy na gymplu, bavili se o hudbě a o tom, že shánějí bubeníka. V tom Víťa dostal nápad a do týdne si koupil bicí. Pár dní na to už kluci zkoušeli a dali dohromady písničku Sex, kterou s sebou do kapely přinesl právě Víťa. Přestože bubeník na bicí téměř vůbec neuměl (pozn. autorky: ale dnes hraje báječně. Nikdo by neřekl, že před rokem a čtvrt se teprve dostal k bicím a že nechodil do žádného kurzu), kapela hrála. Kluci na hudbě najednou začali opravdu pracovat, hrají převážně pop-punk, i když v jejich tvorbě najdeme občas i nějaký ten rap (ne že by kluci byli rapeři, prý to dělají ze srandy). Zhruba po měsíci společného zkoušení vyrazili na podia.
Aktivně kluci hrají od října 2010. První koncert měli ve své zkušebně, pro pár lidí a jejich kamarádů. Druhý už zahráli pro širší veřejnost v Music clubu Modrá vopice.
Své první narozeniny jako kapela Náhodnej Výbjer oslavili v Kulturním domě Mlejn, v Praze Stodůlkách. Tam si pozvali a zahráli si se svými přáteli ze skupin Zoufale Sexy a Koblížci. Na dotaz, jak se kluci bavili na oslavě jejich jednoleté existence odpověděli, že si to náramně užili a koncert byl super. Nejdřív hrála kapela Zoufale Sexy, poté přišli na řadu "NVčka". Na konci svého vystoupení dostali šampaňské a veliký dort ve tvaru kytary. Poté hrála i kapela Koblížci. Poslední koncert roku 2011 se konal 29. prosince v Praze na Žižkově v klubu Matrix. Zde jako první hrála kapela Zoufale Sexy. Poté přišla na řadu již tolikrát zmíněná kapela Náhodnej Výbjer, jejich vystoupení mělo u diváků úspěch. Na závěr vystoupila kapela Last Station. Na tomto koncertě jsme natočili video rozhovory, které jsou ke shlédnutí na youtube.
Na svém kontě mají mimo jiné EP V rámci možností, které vyšlo 25. února 2011, bylo nahráno ve studiu s názvem: "Naše studio" a obsahuje 4 skladby: Buzna, Musíš mi říct, Radiace, Sex. Zde se objevuje i jejich raperský talent a to hlavně ve skladbě Radiace.
Za tu ne moc dlouhou dobu co jsou spolu už vydali debutovém album Vše za 2012,-. Tato deska vyšla letos- 1. ledna 2012. Kluci ji nahrávali ve studiu v Rápoticích. V malém městečku, které najdeme v okrese Benešov. Ne desce najdeme 12 chytlavých skladeb (včetně intra) a jeden bonus. Což nám tedy dává celkem 13 písniček. Najdeme songy rychlé, i ty pomalejší. Texty o konci světa, lásce (jak k dívkám, tak k věcem), sexu, koníčcích atd. Každý si zde určitě najde něco, co ho zaujme a co ho dostane do minimálně dobré nálady. Zakoupit si jej můžete na jakémkoliv jejich koncertě.
Toť asi vše o kapele Náhodnej Výbjer. Skladby k poslechu a novinky najedete na: bandzone.cz/nahodnejvybjer. A kluci mají i stránku na facebooku. Stačí jenom napsat: Náhodnej Výbjer.
Za pomoc článku, děkuji kapele, které do budoucna přeji jenom to nejlepší a co nejvíce úspěchů.

Žižkovská noc 2012 aneb jak jsme zbořili Matrix a vlastně celej Žižkov

26. února 2012 v 18:32 | Štěně ♥ |  Z koncertů
Ahojky, tak se zase ozýváme. Tentokrát ohledně Žižkovské noci 2012, které jsme se také zúčastnily. Co je to vlastně Žižkovská noc? Jedná se o multižánrový projekt, o takový festival, konaný v Praze na Žižkově. Letos se konal ve 13ti klubech, kde se představilo na 60 kapel všech žánrů. Jako doprovodný program bylo autorské čtení a přednášky. A čím je tato akce zajímavá? Především hodně nízkým vstupným. Zaplatíte pouze 100Kč, dostanete pásek a s tím můžete do všech klubů a už nic na vstupnym neplatíte. Což si myslím, že je hodně výhodný, když si vezmete, na kolik kapel se můžete dostat, a když vezmete v úvahu, že kluby jsou od sebe blízko.
Takže já s Vránou a holkama jsme zamířily do Matrixu, kde mimo jiné vystupovali i šumperští blázínci Koblížci. Ale Žižkovskou noc v Matrixu zahájila kapela z České Lípy- Area Core. Sklidili obrovské ovace a vystoupení se jim povedlo. Po nich přišla na řadu kapela River Jordan, jejichž vystoupení bylo úžasný. Během jejich vystoupení za námi došly i zbylé kamarádky, se kterými jsme se měly v Matrixu sejít. Koncert jsme si naplno užily a nekompromisně jsme se těšily na další vystupující kapelu, na kterou jsme hlavně přišly- na Koblížky.
Šumperští borci vystupovali od 19:20 v Matrixu. Na Žižkovské noci se ukázali i vloni, kde málem zbořili Matrix, když (mimo jiné) uprostřed písničky Ty a já vylezli lidi na podium. Spousta z nich ale muselo slíst dolu na požádání pořadatelů a kluků a tudíž na podiu zbylo jenom pár lidí, kteří mohli zůstat. Ale letos to bylo ještě lepší! Kluci zahráli jak písničky ze starších alb, tak i ty úplně nové. Celej Matrix řval, burácel, skákal a zpíval. A to hlavně v prvních řadách, kde se to naplno rozjelo už od úplného začátku. Na podium byl i plyšovej méďa. Ano i 95ka zazněla a na tuhle písničku se to rozjelo úplně nejvíc. Tenhle hit je prostě pecka! Dokonalá písnička o plyšovém medvídkovi a o tom jak důležité je kamarádství, rozdivočila úplně všechny. Vtipné poznámky kluků mezi písničkami byly jako vždy dokonalé a vtipné a jako vždy namístě. Vrcholem koncertu bylo, když kluci nás v první řadě vybídli, že můžeme nahoru na podium. Najednou bylo podium plné. A Josie to odskákal, když se předkláněl a Štěně do něj strčilo, až Pepan trošku spadnul (naštěstí to neměl k zemi daleko, takže se mu nic nestalo). Věrné fanynky Josefa chytly. A Štěně si ho pak vytáhlo i nahoru. Pak tam dělal hromadu blbostí. Ale museli jsme všichni po chvíli dolu. Za 20 minut po konci vystoupení byli kluci v zadní části klubu, kde rozdávali úsměvy i podpisy, ochotně se fotili a povídali si s fanynkama a fanouškama.
Takže letos jsme zbořili nejen Matrix, ale i celej Žižkov! Kdo tam byl, tak jistě ví a má teď úsměv na tváři a kdo se na "Žižkárnu" nedostal tak určitě o hodně přišel. Nekompromisně dokonalej večer, na kterej se prostě zapomenout nedá.
With love Vrána a Štěně ♥

Všechno nejlepší, Štěně

23. února 2012 v 15:30 | Vrána |  Věci, co se prostě musí uveřejnit

Milé Štěně, všechno nejlepší.. :) (Však to máš napsané na Facebooku :D)

Datel

23. února 2012 v 2:54 | Vrána |  Pro pobavení :D
Víte proč má datel zobák?
--> Aby si neomlátil hlavu o strom..


Chystáme rozhovor se šumperskou kapelou Koblížc!

23. února 2012 v 2:52 | Vrána a Štěně |  !!Novinky!!
Čůs, takže jak už napovídá nadpis, chystáme rozhovor s Koblížkama!! :D
24.2. 2012 (zítra) jedeme na Žižkovskou noc, kde mimo jiné vystupují i Koblížci..
Na natášení klipu Už mě nenajdou jsme se ptaly pana Fouska a kluků, co by řekli, kdybychom s klukama natočili rozhovor a řekli, že pokud bude čas, tak klidně ;D
Tím pádem jsme si na kluky připravili pár otázek a pokud se nám nepodaří natočit video, tak jim alespoň ty otázky pošleme na mail a jakmile nám odpoví, oběví se tady na blogu... :)
Těšte se!!! :)
With love Vrána a Štěně :)

Rozhovor s Hobitem; Náhodnej Výbjer

23. února 2012 v 2:40 | Vrána |  Video rozhovory


29. 12. 2011; Praha - klub Matrix

Rozhovor s Víťou; Náhodnej Výbjer

23. února 2012 v 2:34 | Štěně |  Video rozhovory

29. 12. 2011; Praha - klub Matrix

Rozhovor s Lukášem Procházkou „Screw“

23. února 2012 v 2:24 | Vrána |  Rozhovory
Vrána: Ahoj, jak dlouho věnuješ hudbě?
Screw: Ahoj, pasivně asi 10 let, aktivně cca 3 roky.

Vrána: Proč zrovna rap nebo co vlastně děláš za hudbu?
Screw: To je jednoduchý.Rap je nejjednodušší pro začátek z hudbou.Nepotřebuješ nic drahého.Tedy alespoň to tak bylo u mě,ale časem jsem pochopil že rap jako takovej mi opravdu stačit nebude.Přidal jsem nějaký zpívání,změna v instrumentálkách apod. vzniká z toho pokaždý něco jiného.Co dělám za hudbu ? Rap kombinovanej se vším co Vás napadne.

Vrána: Kdo je Tvůj hudební vzor nebo kdo na Tebe měl vliv?
Screw: Mám zhruba 5 hudebních vzorů. Smutné je že jen jeden z nich je z ČR. Prvním je zpěvák kapely Nirvana Kurt Cobain.Druhý je multitalentovaný umělec Patrik Rytmus Vrbovský,z ČR legenda českého hip hopu a skvělej bubeník Marpo a tak dále. Prakticky každý člověk co posunul něco v té hudbě dál má můj obdiv.

Vrána: Máš nějaké songy, na kterých by ses podílel jen Ty?
Screw: To je většinai když pravdou je že instrumentálky mi vždy dělá někdo jinej takže to není jen moje práce. Ale sólové písničky dělám běžně.Vlastně raději než spolupráce.

Vrána: Já jen, že jsem se koukala na youtube a tam pořád "Screw & ..."
S kým pro Tebe byla spolupráce nejzajímavější\ nezapomenutelná?

Screw: Na to existuje jediná odpověď. Kapela Fly64 a samozřejmě Wilip Flček z kapely Koblížci.

Vrána: A to myslíš vážně? :-D
Screw: Jo.. :D

Vrána: Proč si říkáš "Screw" ?
Screw: Já už ani nevim,vymyslel to tak před 5ti lety můj kamarád Justy a už jsem si to tak nějak nechal.

Vrána: Máš nějaké zlozvyky?
Screw: Tak třeba kouření. :-)

Vrána: Je nějaká hudba nebo nějaká skupina\interpret, koho nemáš rád?
Screw: Ježiš, takovejch je... Nicméně razím názor, ať si každej dělá, co chce. Dokud se nebude starat o mě tak mi je ukradenej.

Vrána: Kritizují Tě lidé, za hudbu, kterou děláš?
Screw: Ano a velmi často. Ale kdybych se k tomu měl vyjadřovat tak by tahle odpověď byla poskládaná jenom z hvězdiček. :-D

Vrána: Jo, tak přeju, ať Tě přestanou kritizovat a dík za rozhovor, ahoj. ;-)
Screw: Ať si kritizují, mně to nevadí. Není zač, ahoj. :-)