Náhodnej Výbjer

26. února 2012 v 19:55 | Štěně |  Naše publikované články
Píše se září roku 2010. Víťa, Hobitek, Jigs a Majk právě založili kapelu. Jejich název? Náhodnej Výbjer.
Při pátrání po tom, jak název kapely vzniknul, jsem se dozvěděla, že název je v podstatě starší, než kapela samotná. A vznikl asi nějak takhle: Jednoho dne, když šli kluci ze zkoušky, řekl Majk Hobitkovi, ať pustí na mp3ce náhodnej výběr písniček. A potom někdo prohlásil, že by to byl skvělý název pro název kapely, která se se skládá ze čtyř 18ti letých kluků, kteří studují již třetím rokem pražské gymnázium. Jejich hlavní zpěvák a kytarista je Majk. Basu si vzal do rukou Jigs. Za bicí usedl Víťa, který zpívá i vokály a doprovodného zpěvu s kytarou se zhostil Hobitek. Kluci se znají už cca 5 let (i když Víťa s Majkem přes 12 let). Všichni se dali dohromady právě ve škole. A jsou to skvělý kamarádi, kteří drží při sobě.
Vznik kapely je také velmi zajímavý, kdy kluci (tehdy ještě bez Víťi) sháněli někoho, kdo by jim usedl za bicí, aby mohli začít zkoušet. Jelikož spolu chodí do jedné třídy na gymplu, bavili se o hudbě a o tom, že shánějí bubeníka. V tom Víťa dostal nápad a do týdne si koupil bicí. Pár dní na to už kluci zkoušeli a dali dohromady písničku Sex, kterou s sebou do kapely přinesl právě Víťa. Přestože bubeník na bicí téměř vůbec neuměl (pozn. autorky: ale dnes hraje báječně. Nikdo by neřekl, že před rokem a čtvrt se teprve dostal k bicím a že nechodil do žádného kurzu), kapela hrála. Kluci na hudbě najednou začali opravdu pracovat, hrají převážně pop-punk, i když v jejich tvorbě najdeme občas i nějaký ten rap (ne že by kluci byli rapeři, prý to dělají ze srandy). Zhruba po měsíci společného zkoušení vyrazili na podia.
Aktivně kluci hrají od října 2010. První koncert měli ve své zkušebně, pro pár lidí a jejich kamarádů. Druhý už zahráli pro širší veřejnost v Music clubu Modrá vopice.
Své první narozeniny jako kapela Náhodnej Výbjer oslavili v Kulturním domě Mlejn, v Praze Stodůlkách. Tam si pozvali a zahráli si se svými přáteli ze skupin Zoufale Sexy a Koblížci. Na dotaz, jak se kluci bavili na oslavě jejich jednoleté existence odpověděli, že si to náramně užili a koncert byl super. Nejdřív hrála kapela Zoufale Sexy, poté přišli na řadu "NVčka". Na konci svého vystoupení dostali šampaňské a veliký dort ve tvaru kytary. Poté hrála i kapela Koblížci. Poslední koncert roku 2011 se konal 29. prosince v Praze na Žižkově v klubu Matrix. Zde jako první hrála kapela Zoufale Sexy. Poté přišla na řadu již tolikrát zmíněná kapela Náhodnej Výbjer, jejich vystoupení mělo u diváků úspěch. Na závěr vystoupila kapela Last Station. Na tomto koncertě jsme natočili video rozhovory, které jsou ke shlédnutí na youtube.
Na svém kontě mají mimo jiné EP V rámci možností, které vyšlo 25. února 2011, bylo nahráno ve studiu s názvem: "Naše studio" a obsahuje 4 skladby: Buzna, Musíš mi říct, Radiace, Sex. Zde se objevuje i jejich raperský talent a to hlavně ve skladbě Radiace.
Za tu ne moc dlouhou dobu co jsou spolu už vydali debutovém album Vše za 2012,-. Tato deska vyšla letos- 1. ledna 2012. Kluci ji nahrávali ve studiu v Rápoticích. V malém městečku, které najdeme v okrese Benešov. Ne desce najdeme 12 chytlavých skladeb (včetně intra) a jeden bonus. Což nám tedy dává celkem 13 písniček. Najdeme songy rychlé, i ty pomalejší. Texty o konci světa, lásce (jak k dívkám, tak k věcem), sexu, koníčcích atd. Každý si zde určitě najde něco, co ho zaujme a co ho dostane do minimálně dobré nálady. Zakoupit si jej můžete na jakémkoliv jejich koncertě.
Toť asi vše o kapele Náhodnej Výbjer. Skladby k poslechu a novinky najedete na: bandzone.cz/nahodnejvybjer. A kluci mají i stránku na facebooku. Stačí jenom napsat: Náhodnej Výbjer.
Za pomoc článku, děkuji kapele, které do budoucna přeji jenom to nejlepší a co nejvíce úspěchů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kája kája | Web | 28. března 2012 v 19:56 | Reagovat

Hezkej článek :)
A máte hezkej blog :)

2 Vrána a Štěně Vrána a Štěně | 2. dubna 2012 v 15:22 | Reagovat

Kájo, jsme moc moc moc rády, že se ti náš blog a článek líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama