Žižkovská noc 2012 aneb jak jsme zbořili Matrix a vlastně celej Žižkov

26. února 2012 v 18:32 | Štěně ♥ |  Z koncertů
Ahojky, tak se zase ozýváme. Tentokrát ohledně Žižkovské noci 2012, které jsme se také zúčastnily. Co je to vlastně Žižkovská noc? Jedná se o multižánrový projekt, o takový festival, konaný v Praze na Žižkově. Letos se konal ve 13ti klubech, kde se představilo na 60 kapel všech žánrů. Jako doprovodný program bylo autorské čtení a přednášky. A čím je tato akce zajímavá? Především hodně nízkým vstupným. Zaplatíte pouze 100Kč, dostanete pásek a s tím můžete do všech klubů a už nic na vstupnym neplatíte. Což si myslím, že je hodně výhodný, když si vezmete, na kolik kapel se můžete dostat, a když vezmete v úvahu, že kluby jsou od sebe blízko.
Takže já s Vránou a holkama jsme zamířily do Matrixu, kde mimo jiné vystupovali i šumperští blázínci Koblížci. Ale Žižkovskou noc v Matrixu zahájila kapela z České Lípy- Area Core. Sklidili obrovské ovace a vystoupení se jim povedlo. Po nich přišla na řadu kapela River Jordan, jejichž vystoupení bylo úžasný. Během jejich vystoupení za námi došly i zbylé kamarádky, se kterými jsme se měly v Matrixu sejít. Koncert jsme si naplno užily a nekompromisně jsme se těšily na další vystupující kapelu, na kterou jsme hlavně přišly- na Koblížky.
Šumperští borci vystupovali od 19:20 v Matrixu. Na Žižkovské noci se ukázali i vloni, kde málem zbořili Matrix, když (mimo jiné) uprostřed písničky Ty a já vylezli lidi na podium. Spousta z nich ale muselo slíst dolu na požádání pořadatelů a kluků a tudíž na podiu zbylo jenom pár lidí, kteří mohli zůstat. Ale letos to bylo ještě lepší! Kluci zahráli jak písničky ze starších alb, tak i ty úplně nové. Celej Matrix řval, burácel, skákal a zpíval. A to hlavně v prvních řadách, kde se to naplno rozjelo už od úplného začátku. Na podium byl i plyšovej méďa. Ano i 95ka zazněla a na tuhle písničku se to rozjelo úplně nejvíc. Tenhle hit je prostě pecka! Dokonalá písnička o plyšovém medvídkovi a o tom jak důležité je kamarádství, rozdivočila úplně všechny. Vtipné poznámky kluků mezi písničkami byly jako vždy dokonalé a vtipné a jako vždy namístě. Vrcholem koncertu bylo, když kluci nás v první řadě vybídli, že můžeme nahoru na podium. Najednou bylo podium plné. A Josie to odskákal, když se předkláněl a Štěně do něj strčilo, až Pepan trošku spadnul (naštěstí to neměl k zemi daleko, takže se mu nic nestalo). Věrné fanynky Josefa chytly. A Štěně si ho pak vytáhlo i nahoru. Pak tam dělal hromadu blbostí. Ale museli jsme všichni po chvíli dolu. Za 20 minut po konci vystoupení byli kluci v zadní části klubu, kde rozdávali úsměvy i podpisy, ochotně se fotili a povídali si s fanynkama a fanouškama.
Takže letos jsme zbořili nejen Matrix, ale i celej Žižkov! Kdo tam byl, tak jistě ví a má teď úsměv na tváři a kdo se na "Žižkárnu" nedostal tak určitě o hodně přišel. Nekompromisně dokonalej večer, na kterej se prostě zapomenout nedá.
With love Vrána a Štěně ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Olis Olis | E-mail | 26. února 2012 v 20:16 | Reagovat

Tak to naprosto souhlasim :D bylo to super

2 nahodnejvybjer-fanclub nahodnejvybjer-fanclub | 4. března 2012 v 16:49 | Reagovat

Byla sem na horách a teď mě teda fakt štve, že sem tam nebyla! :D Muselo to bejt suprový! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama