Květen 2012

Raise the Stakes a jejich první koncert

28. května 2012 v 21:59 | Štěně |  Naše publikované články
Jak jsem slibovala. Raise the Stakes (dříve Give it life) se 26. 5. 2012 objevili na Evropské hudební noci vol. 2 v pražském Music clubu Matrix. A já u toho přece nemohla chybět ;) . Na tuhle kapelu bych se do budoucna chtěla víc zaměřit. Jsou to talentovaní, mladí kluci, kteří mají nádherné písničky a kteří prostě uměj. Ale ze všeho nejdřív bych vám měla říct něco málo o kapele. Tu tvoří 5 kluků. Zpěvák Steve, bicí má na starost Štěpán (Ghotic George), Ondra a Kryštof hrají na kytary a na basu hraje Tomáš. Kluci hrají alternative-hardcore. Texty píše osobně zpěvák Steve. I když má tahle banda anglický název, zpívají česky. Kluci byli už spolu dřív, pod názvem Give it life (tenkrát ještě bez Steva). Pak nehodou (nebo spíš náhodou) se ke zpěvu dostal Stev, kluci začali hrát úplně jinej styl, změnili název na Raise the Stakes, dali do kupy písničky a právě 26. 5. 2012 měli svou premiéru v pražském Matrixu. Zde zaznělo celkem 7 písniček (z toho jednu kluci zahráli 2x, a to písničku Vzpomínky). Musim říct, že to byl fakt mega luxusní koncert. Sice málo lidí, ale kluci byli dokonalí. Bylo na nich vidět, že je to baví a že si koncert prostě užívaj. Bodejť ne, když to byl jejich první. I když zpěvák byl nemocnej, nepoznali byste to. Koncert si neužívali jenom kluci, ale i já a moje kamarádky- Kája, která natáčela a Andy, která fotila.
Jo a doma jsem se celé páteční odpoledne dělala s transparentem... Ano na bílé čtvrtce formátu A1 bylo černě napsáno Raise the Stakes a pak jsem to vybarvila červeně. A moje další prvenství: kluci se mi sem podepsali, jako kapela. Mám podpisy od všech 5ti členů. Hele řeknu vám- dobrej pocit ;).
Po koncertě jsem s klukama šla udělat rozhovor. Teda povim vám, kluci mlčeli jako rybičky. Teda až na Steva, kterej byl úžasně aktivní a měl nekompromisně krutý hlášky. A ještě Štěpán mluvil hodně, takže aspoň něco. Ale dostala jsem odpověď na většinu otázek, což bylo důležitý a hlavně byla sranda a o tu šlo. Navíc jsem byla první, kdo s klukama dělal rozhovor, čehož si nesmírně cením.
Následovala párty na kapelu Last station, kde jsme blbli a dováděli a užívali si to. Před půlnocí jsme museli domů.
Druhý den jsem se opět sešla se Stevem a Kájou. Seděli jsme v mekáči na Ípáčku, popíjeli kafčo a dávali jsme dohromady jedno velký video, které můžete shlédnout na našem youtube účtu (VranaaStene). Takže doufáme, že se vám bude líbit ;) .
Jo a asi bych se vám měla k něčemu přiznat: Na tuhle kapelu jsem nenarazila jen tak náhodou. On totiž Steve je můj dobrej kamarád. Nicméně, nemění to nic na tom, že tahle kapela je fakt luxusní a prostě chci sledovat vývoj týhle kapely nezaujatě na tom, že zpěvák je můj kámoš xD. Tak jim držme palce ;)
Na našem youtube účtu (VranaaStene) můžete najít všechna videa, jak to velký, tak i všechny z koncertu v Matrixu.
Kapele moc děkuju za spolupráci a přeju jim do budoucna jenom to nejlepší (hodně koncertů, fanynek/fanoušků, dobrej fankub, co nejvíc poslechnutých písniček a prostě všechno).
Kluci a doufám, že tim jednim rozhovorem naše spolupráce neskončila ;)
Takže průběžné inf bude na naší fb stránce, popřípadě tady a na fanklubu téhle kapely, který spravuji já.
Mějte se a smějte se a choďte na koncerty (teď jich je fakt hodně, každej víkend něco ;) ).
S láskou vaše Štěňátko ;)

Křest CD Sami sebou kapely Koblížc! v Praze

28. května 2012 v 20:47 | Štěně |  Z koncertů
Ahoj, tak doufám, že si užíváte docela pěkného počasí. Já ano. Teda spíš pěkných koncertů. Ve čtvrtek 24. 5. 2012 jsem měla perný den. Škola mi naštěstí rychle utekla, ale celý den jsem se těšila na holky z Ostravy- Marťu a Káju. Těch jsem se dočkala krátce po půl jedné (samozřejmě že odpoledne). Spolu jsme pak jely ještě za Aničkou a společně jsme pak odcestovaly na Václavák do Bontonlandu, kde měli křest svého CD Sami sebou Koblížci. Po odskočení si (někam) jsme se do Bontonlandu vrátily a to už bylo narváno. K mému štěstí jsem se dostala dopředu díky mé kamarádce Andy, která fotí. Takže jsem nebyla až tak v zadu. Kluci začali hrát asi s 5ti minutovým zpožděním, což je ještě v pohodě. Zhruba v polovině koncertu přišla na řadu premiéra klipu k písničce Už mě nenajdou (i z natáčení tu najdete report ;) ). Poté ještě hráli a pak přišel samotný křest. Jako kmotr byl zvolen Kuba Ryba z Rybiček 48. Měl hezký proslov, pak bouchnul šampáňo, pokřtil a něco málo po nás vylil. Poté mu Josie půjčil kytaru a zahráli společně písničku Sk8 párty. Pak zaznělo ještě pár písniček a tím koncert skončil. Ovšem neskončil program. Následovala totiž tombola o vstupenky do Mlejna (koncert, který byl 25.5.2012), o tričko Koblížků, o poukaz do Bontonlandu a byly vyhlášeny i výherkyně soutěže o večeři s klukama. Poté následovala autogramiáda a focení. Křest byl suprovej. Spousta srandy, premiéra klipu.
Nejlepší bylo, že to byl vlastně už druhý křest. Ten první byl v Šumperku, takže kluci nezapomněli i na svoje rozsáhlé fanouškovské zázemí v Praze a okolí.
Tak se mějte hezky a já jdu zkoumat, kde co kdy zase bude ;).
S láskou vaše Štěně =o)

NVčka a 4?? :-) Néé, už jsou jen 3 ;-)

16. května 2012 v 21:59 | Vrána |  !!Novinky!!
Ahoj, takže jak už asi víte, máme moc rády kapelu Náhodnej Výbjer.
A nedávno jsme se dozvědely, že už nejsou 4, nýbrž jen 3. Ale pozor, nic se tím nemění, je to púřád ta fajnová kapela! Takže chdte na jejich kocerty mějte se fanfárově ;-)
With love Vrána a Štěně..

New look! :-)

16. května 2012 v 21:35 | Vrána |  !!Novinky!!
Ahoj, hlásí se Vám Vrána! :-)
Vzhledem k tomu, že si hodně lidí stěžovalo, že vzhled našeho blogu je hroný, že písmo je nečitelné, že to bije do očí a bla bla bla.. Jinak děkujeme za připomínky... tak jsme se rozhodly, že uděláme nový tzv. look blogu.
"Máme nový kabát, ale srdce pořád stejné!"
With love Vrána a Štěně..

Už to začíná a začíná to koncem května;)

16. května 2012 v 14:14 | Štěně |  !!Novinky!!
Přeji krásnou středu. Jak jsem tak lustrovala kalendářem, našla jsem celkem 5 akcí, které určitě stojí za zmínku.
Pátek 18. května 2012- Up all night. Tahle akce se koná v Úvalech a vystoupí zde kapely: Náhodnej Výbjer, Zpětná vazba, Riot in the Air. Začátek v 19:00. Já se tam neobjevím, ale Vránuška nejspíš ano. Takže fotky budou.

Čtvrtek 24. května 2012- Bravo den a vysvlečenej koncert kapely Koblížc!. Takže ve čtvrtek na Váckaváku v Bontonlandu od 16:00. Budou zde různé soutěže, tombola a i koncert kapely Koblížc!. A jak bylo řečeno ve face2face, měla by tu být i premiéra klipu k písničce Už mě nenajdou, jehož natáčení jsme se také zúčastnily. Takže se necháme překvapit ;).

Pátek 25. května 2012- Náhodnej Výbjer, Koblížc!, Zoufale sexy v KD Mlejn. Že vám tohle složení a místo něco říká? Ano, nám také. 14. 10. 2011 se NVčka, Koblihy a ZS sešli ve Mlejně ku příležitosti oslavy jedno ročních narozenin kapely Náhodnej Výbjer. My jsme tam byly také. No, zpátky do přítomnosti. Takže: Praha Stodůlky- Kulturní dům Mlejn, 19.00-22:00. Doufám, že si tohle opáčko nenecháte ujít, protože jak znám kluky, bude to bomba ;).

Sobota 26. května 2012- první koncert kapely Raise the Stakes a Štěněcí bomba. Asi vám došlo, že jsem tenhle název vymyslela sama. Ale je to výstižný. Kapela Raise the Stakes (dříve Give it life) bude mít právě 26. 5. svůj první koncert v novém složení. Já jsem se rozhodla všechno pořádně zdokumentovat (proto prosím všechny, kteří dorazí a budou mít s sebou foťáky a kamery, ať mi napíší na fb, který sem dám po koncertě). Fotky, videa, rozhovory s kapelou i se zúčastněnýma nebudou chybět. Všechna videa najdete na youtube (jednotlivé rozhovory, celková videa atd.), fotky na blogu. A pak chystáme se zpěvákem (Stevem) jedno velké video, kde bude prostě všechno. Rozhovory, videa z koncertu, fotky a všechno to bude hezky udělaný. Tak mi/nám držte palce :P.
A samozřejmě my- Vrána & Štěně přejeme kapele jenom to nejlepší. Hodně fanoušků/fanynek, koncertů, úspěch, co nejméně úrazů a už vůbec žádné hádky ;).

Sobota 2. června 2012- Koblížci a Kyanid na oslavě dni dětí v centrálním parku v Praze Kbelích. 2 moravské kapely se sejdou na oslavě dne dětí v Praze. Budou hrát od 16:00, ale program je celodenní. Budou zde pouťové atrakce (takže třeba ten, kdo nestihnul Matějskou, si to bude moct tady alespoň trošku vynahradit ;) :P), různé soutěže, sportovní disciplíny atd. Akce je celodenní, takže kdo si chce užít hezkou sobotu, ať zajde už od začátku ;).

Takže tohle je asi vše, o čem víme, že se chystá ve světě hudby kapel, které známe, posloucháme je, máme je rády. Všechny koncerty jsou v Praze, nebo v blízkém okolí Prahy. Snad na nějakou z akcí zajdete, je jich docela dost.
Tak se mějte hezky.
S láskou vaše Štěně

Cítíme se být normální

10. května 2012 v 10:45 | Štěně
Originalita, být originální... Téma, na které bych vám tu mohla psát dlouhé dny a noci a stejně by to nestačilo. Sama zastávám názor, že je nejlepší být sám sebou, protože v tom je naše originalita. Vždyť co z toho máme, když se po někom opičíme?! Mnoho lidí si toho všimne a nelíbí se jim to, protože je to jenom pro smích. Být jako kopírka je prostě strašný. Všichni máme rádi, když lidi umí zaujmout, být originální, nápadití, ale mnoho z nás se toho také bojí, a proto se k tomu stavíme chladně, odmítavě, i když v duchu si říkáme, že je to super. Teď ovšem mluvím např. o tom, když má někdo něco extravagantního na sobě. Ten člověk se nebojí odlišovat, ale spousta lidí mi říká, jak je to ošklivé a ať si to sundá atd. atd. atd., přitom sami touží přijít s něčím tak origiálním a neotřelím. Závist je prostě zlo.
Vraťme se ovšem k povahám, protože to je to, co každého z nás dělá originálním. Každý jsme nějaký, a ke každému se najde cestička jak s ním vyjít, navázat kontakt. U každého to jde, jenom být kreativní a myslet u toho. Protože když něco chceme, tak to jde, i když nevidíme v první chvíli nějaké to řešení, východisko, nápad.
O mě a mých kamarádkách se říká, že jsme bláznivé, magorky, nenormální. Někdy myšleno v dobrém slova smyslu, někdy i v tom špatném. Ale tohle je naše povaha. V tom je naše originalita. Nebojíme se projevit, být spontání, sami sebou ukázat, když se nám něco nelíbí, dupnout si a udělat cokoliv, abychom problém vyřešily. Nemáme rády přetvářky, lži a hlavně, když si někdo neumí užívat života. Naše zážitky jsou neuvěřitelné. Prostě umíme žít. Čistě za mě- co jsem poznala holky, obrátil se mi život o 180 stupňů (čili vzhůru nohama). Naše nekonečné výtlemy, které nás dohání až k breku, zážitky na koncertech, při rozhovorech. Prostě už nejsem ta malá hodná holčička, co nikam nechodí a je furt zalezlá doma a nic nezažívá. Tomu životu jsem dala prostě stopku! Až poslední 4 měsíce žiju naplno a miluju to. Vždyť co může být lepší, než mít ty nejlepší kamarádky/kamarády, o kterých víte, že v nich máte oporu, a že vám kdykoliv pomůžou. Naše originalita je v naší nespoutanosti, v našem přátelství. My se prostě odlišujeme od třeba našich spolužáků. Posloucháme jiné písničky, máme zážitky (a někdy bych řekla, že i mnohem lepší), od té doby, co jsme daly dohromady Vránu & Štěně jsem poznala neuvěřitelně moc lidí. A skvělých lidí. Je nádhernej pocit, když se mě někdo zeptá:" A jaké jsou tvé zájmy?" a já hrdě odpovím:" No víš, já píšu články, chodím na koncerty a píšu reportáže a dělám rozhovory s kapelama, zpěvákama, chodím s kamarádkama ven atd." a ono se jim to líbí. A ještě víc se diví, když jim řeknu, že jsem na střední, většinou každý víkend na nějaký akci nebo venku s kamarádkama, a že školu úplně v pohodě zvládám a ani se neučí. Nevím jak vy, ale já moc lidí, co tohle dělaj a zvládaj ještě školu a povinnosti doma a mají přísné rodiče neznám. A v tom je moje originalita, za kterou děkuju všem- rodičům, Vránušce, vám čtenářů, i kapelám, kamarádkám a prostě všem, co nám pomáhají a dodávají radost jít do všeho bezhlavě a posílají pozvánky na akce.

Takže lidi nebojte se být originální, jiní, něčím se odlišovat, prostě být sami sebou. I když vám lidé řeknou, že je to blbý, špatný, prostě něco záporného, vykašlete se na ně! Vždyť oni nejsou ničím zajímavý. Prostě se nebojte vyniknout. Teď použiju kousek písničky od Koblížků. Ta písnička se jmenuje Sami sebou:" Jsme malý lidi ve velkým světě, přesto důležití, jako tečka ve větě. Jsme sníh na poušti co, se nerozpouští. Jsme bílý vrány co snáší rány. Chtít žít, pravdu mít, nenávist strčit do kapsy, dál jít. Komu se nelení, tomu se zelení. Tak stačí, když budeme... Vždycky jenom sami sebou, přes všechny problémy jsme sami sebou..."

Takže buďte originální a sami sebou.
S láskou vaše Štěně ♥ =o)

Majáles 2012

8. května 2012 v 14:28 | Štěně |  Z koncertů
Majáles je velká akce. Proto jsme si jí i my nemohly nechat ujít. 4. května 2012 jsem já, Vrána a naše kamarádky Káji (ano Kája a Kája čili Kája a Pes) vyrazily do pražské Stromovky. Z Výstaviště to byla krásná a né moc dlouhá procházka. Hned na začátku parku jsme viděly 2 celé stromy polepené plakátama Majálesu, tak jsem si jeden utrhla. Takže doufám, že to nikomu nevadí (těm kterým ano se omlouvám ,ale myslím, že byste je stejně vyhodily, takže takhle dělají alespoň užitečnou věc), protože v pátek si nikdo nestěžoval. Jak jsme tak šly, tak jsme ztrácely pojem o čase a šly jsme pomaličku, takže na místo jsme dorazily ve 13:50 a první kapela, na kterou jsme chtěly jít začínala hrát od 14:00. Naštěstí u vstupu nebyly dlouhé fronty a šlo to rychle. Těsně za vstupem jsme dostaly mapu a už jsme hledaly první stage, kde hráli Koblížci. Přišly jsme před podiu, kde jsme si myslely, že kluci hrají ale nikde žádné naše další kamarádky, co známe z kocnertů a když jsme se otočily, tak tam akorát ladila kapela Segment. Bylo to hrozně divné, tak jsme si zašly za panem securiťákem a ten nám řekl, že musíme na druhou stranu objektu, a že to najdeme. To už bylo 13:58 a my jsme triskem letěly k tomu správnému podiu. Když jsme tam došly (naštěstí to nebylo až tak daleko) všichni, kdo se byl kouknout na Koblížky, seděli 4-5 metrů od zábradlí před podiem. My jsme neváhaly a stouply jsme si k zábradlí. Za malou chvilku už kluci začali hrát a za 5 minut po začátku nás překvapily i další naše kamarádky. Koncert kapely Koblížc! byl dokonalej. Skákaly jsme (díky zábradlí víc než kdy jindy, protože se o něj dalo dobře vzepřít a vysoko skákat), řvaly a užívaly si to. Jenom kluci se nám zdáli nějací přehřátí ze sluníčka. Vypadali, jako by byli z něčeho smutní, ale snažili se to skrývat, ale mě neoblafli.
Po koncertě nás Pejsánek opustila, Vránuš někam uletěla a já a Kája jsme šly odevzdat staré elektrospotřebiče, za které jsme dostaly nějaký ten peníz. Pak jsme se koukaly, kde kdo hraje a jen tak zpovzdálí poslouchaly kapely, ale zastavily jsme se až na Tomáše Kluse. Vystupoval na hlavním podiu a řeknu vám, strašně moc lidí na něj přišlo. Úplně jsem koukala, kolik lidí se dokáže sejít na jednom místě a ve slušnosti si užívat koncert (já jsem zvyklá na takový ty koncerty, kde všichni běhaj a lítaj a ječej). Následovala přestávka na pití a poté jsme se na krátkou chvíli sešly i s Vránou, která nám pod nátlakem přítomných zase uletěla. Nám to ovšem s Kájou nevadilo, protože jsme šly na stage Red Bullu na PSHčka. A ta stage nebyla obyčejná stage, on to byl autobus (kdyžtak se koukněte na fotky v galerce). Tam jsem potkala i mé bývalé spolužačky ze základky, za což jsem byla nesmírně ráda. Opět jsme byly v první řadě. Za nedlouho bylo za náma už narváno. Já jsem se ani neodvážila koukat dozadu, ale podle Vrány, která se jen tak zběžně prý koukla, tam bylo děsně moc lidí. Takže si troufnu říct, že tak zhruba stejně jako na Tomáše Kluse. Za 20 minut od našeho příchodu už PSH byli na autobusu. Byl to nesmírně super pocit je vidět. Sice poslouchám hodně punk a rock a pop-punk a punk-rock, ale před 3 lety jsem hip hop a rap milovala a na Majálesu se mi potvrdilo, že ještě miluju. Byl to zároveň můj první hip hopovej koncert. A bylo to neuvěřitelný. Většinu písniček jsem pro vás nahrála, takže jsou na našem youtube kanálu. PSH jsou prostě úžasní. Pak už jsme bohužel musely jet domů. Asi chápete, že večer se courat po Praze není moc bezpečný, ale i tak jsme si to užily.
Takže shrnutí Majálesu: Výborný kapely, skvělá atmosféra, dobrá Kofola, úžasná organizace a už se těším na příští rok. Jinak fotky máme už v galerce a tady je odkaz na videa:

Tak zase příště.
S láskou Štěně =o)

Nečekané překvapení

3. května 2012 v 23:14 | Vrána |  Z koncertů
Ahoj, zase se hlásím, takže všem Vám 3x "KRÁ" :D
Stalo se Vám, že jste už nekědy šli na koncert/festival kvůli nějaké kapele a objevili jste někoho mnohem lepšího?
Já ano! 24. února 2012 jsme byly na Žižkovské Noci, hlavně kvůli kapele Koblížci. Ale před nimi hráli River Jordan a myslím si, že byli mnohem lepší, než naši "milovaní" Koblížci.
A po druhé jsme byly 28. dubna 2012 na Aprílesu, kam jsme šli hlavně kvůli kapele Segment a objevili jsme kapelu Bonebroke a znova si myslím, že jsou lepší než Segmenti.
Ale je to jen a jen můj názor. A nejlepší je to, že každý má svůj názor a kdykoliv ho může změnit..
Takže pamatujte. "Žijeme jen jednou, tak si užívejme života, ať je hezký nebo ne..!"
S láskou Vrána :-)

Apríles 2012

2. května 2012 v 16:51 | Štěně |  Z koncertů
Ahoj, koncerty a fesťáky se pomalu,ale jistě rozjíždí a i my jsme se už an jeden podívaly a to na pražský Apríles 2012, konaný 28. dubna 2012 v pražské Stromovce. Na téhle akci jste si mohli skusit skákací boty, zajezdit si ve šlapacím autíčku, kdo nechtěl do auta přímo, tak si mohl půjčit autíčko na vysíalčku a jezdit po dráze. Pro uvolnění tu byla možnost meditace a skládáni origami.Během dne jste mohli vidět módní přehlídku, šermíře, yoyaře, nějaké ty tanečníky a pro "blázny" do hudby (jako jsme my dvě) tu nechybělo ani 7 kapel (Bonebroke, Sycamore Tree, Segment, Merely Wild, City of Autumn, Self defence). My jsme přijely halvně kvůli dvoum kapelám a to na Bonebroke a Segment.
Bonebroke- horoměřická punk-rocková kapela. Na tyhle borce jsem se těšila nejvíc. Jejich písničky jsou opravdu suprové. Jsou to takové ty písničky, které vás prostě chytnou. Opravdu skvělé anglické songy a jedna pomalejší česká písnička, vtipné hlášky, spolupráce s publikem a mnoho jiného dělají koncert naprosto dokonalým. Samotní kluci jsou úžasní. Milý, ochotní, je s nima sranda. tahle kapela nás doopravdy nadchla. Další skvělá česká kapela, kterou určitě čeká skvělá hvězdná kariéra. A jelikož jsou tihle týpci fakt dobří, můžete očekávat i rozhovor. Bližší informace se dozvíte časem.
O 2 hodiny později začala hrát kapela, kterou mnozí můžete znát, jako vítěze Skutečné ligy 2012. Ano, jedná se o kapelu Segment z moravského Holešova. Na tuhle bandu přišel dav lidí. Až na málo hlášek se nám koncert líbil. Kluci si to užívali a pod podiem všichni taky. Kluci jsou taky v pohodě.
Dále bylo nechutné vedro a všichni jsme se spálili, což k fesťákům a koncertům konaných venku prostě patří (teda když nepočítám ty extra chytrý lidi, který se namazali opalovákem a ty ještě chytřejší než extra chytrý lidi, kteří si ten opalovák zvali s sebou). Ale i přes to všechno jsme přežili a bylo to super a příští rok, nás Apríles může s otevřenou náručí přivítat zase.
Tak se mějte hezky, užívejte sluníčka, nezapomeňte na ten opalovák, ať nevypadáte jako prasátka a mějte se krásně.
Vaše Štěně ;) :P