Cítíme se být normální

10. května 2012 v 10:45 | Štěně
Originalita, být originální... Téma, na které bych vám tu mohla psát dlouhé dny a noci a stejně by to nestačilo. Sama zastávám názor, že je nejlepší být sám sebou, protože v tom je naše originalita. Vždyť co z toho máme, když se po někom opičíme?! Mnoho lidí si toho všimne a nelíbí se jim to, protože je to jenom pro smích. Být jako kopírka je prostě strašný. Všichni máme rádi, když lidi umí zaujmout, být originální, nápadití, ale mnoho z nás se toho také bojí, a proto se k tomu stavíme chladně, odmítavě, i když v duchu si říkáme, že je to super. Teď ovšem mluvím např. o tom, když má někdo něco extravagantního na sobě. Ten člověk se nebojí odlišovat, ale spousta lidí mi říká, jak je to ošklivé a ať si to sundá atd. atd. atd., přitom sami touží přijít s něčím tak origiálním a neotřelím. Závist je prostě zlo.
Vraťme se ovšem k povahám, protože to je to, co každého z nás dělá originálním. Každý jsme nějaký, a ke každému se najde cestička jak s ním vyjít, navázat kontakt. U každého to jde, jenom být kreativní a myslet u toho. Protože když něco chceme, tak to jde, i když nevidíme v první chvíli nějaké to řešení, východisko, nápad.
O mě a mých kamarádkách se říká, že jsme bláznivé, magorky, nenormální. Někdy myšleno v dobrém slova smyslu, někdy i v tom špatném. Ale tohle je naše povaha. V tom je naše originalita. Nebojíme se projevit, být spontání, sami sebou ukázat, když se nám něco nelíbí, dupnout si a udělat cokoliv, abychom problém vyřešily. Nemáme rády přetvářky, lži a hlavně, když si někdo neumí užívat života. Naše zážitky jsou neuvěřitelné. Prostě umíme žít. Čistě za mě- co jsem poznala holky, obrátil se mi život o 180 stupňů (čili vzhůru nohama). Naše nekonečné výtlemy, které nás dohání až k breku, zážitky na koncertech, při rozhovorech. Prostě už nejsem ta malá hodná holčička, co nikam nechodí a je furt zalezlá doma a nic nezažívá. Tomu životu jsem dala prostě stopku! Až poslední 4 měsíce žiju naplno a miluju to. Vždyť co může být lepší, než mít ty nejlepší kamarádky/kamarády, o kterých víte, že v nich máte oporu, a že vám kdykoliv pomůžou. Naše originalita je v naší nespoutanosti, v našem přátelství. My se prostě odlišujeme od třeba našich spolužáků. Posloucháme jiné písničky, máme zážitky (a někdy bych řekla, že i mnohem lepší), od té doby, co jsme daly dohromady Vránu & Štěně jsem poznala neuvěřitelně moc lidí. A skvělých lidí. Je nádhernej pocit, když se mě někdo zeptá:" A jaké jsou tvé zájmy?" a já hrdě odpovím:" No víš, já píšu články, chodím na koncerty a píšu reportáže a dělám rozhovory s kapelama, zpěvákama, chodím s kamarádkama ven atd." a ono se jim to líbí. A ještě víc se diví, když jim řeknu, že jsem na střední, většinou každý víkend na nějaký akci nebo venku s kamarádkama, a že školu úplně v pohodě zvládám a ani se neučí. Nevím jak vy, ale já moc lidí, co tohle dělaj a zvládaj ještě školu a povinnosti doma a mají přísné rodiče neznám. A v tom je moje originalita, za kterou děkuju všem- rodičům, Vránušce, vám čtenářů, i kapelám, kamarádkám a prostě všem, co nám pomáhají a dodávají radost jít do všeho bezhlavě a posílají pozvánky na akce.

Takže lidi nebojte se být originální, jiní, něčím se odlišovat, prostě být sami sebou. I když vám lidé řeknou, že je to blbý, špatný, prostě něco záporného, vykašlete se na ně! Vždyť oni nejsou ničím zajímavý. Prostě se nebojte vyniknout. Teď použiju kousek písničky od Koblížků. Ta písnička se jmenuje Sami sebou:" Jsme malý lidi ve velkým světě, přesto důležití, jako tečka ve větě. Jsme sníh na poušti co, se nerozpouští. Jsme bílý vrány co snáší rány. Chtít žít, pravdu mít, nenávist strčit do kapsy, dál jít. Komu se nelení, tomu se zelení. Tak stačí, když budeme... Vždycky jenom sami sebou, přes všechny problémy jsme sami sebou..."

Takže buďte originální a sami sebou.
S láskou vaše Štěně ♥ =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maigreur-M Maigreur-M | Web | 10. května 2012 v 10:57 | Reagovat

Mně se líbí tvůj názor :) určitě máš pravdu, lepší je být sám sebou, něco v čem se cítíme dobře, než ze sebe dělat pózery

2 yuripovidky yuripovidky | Web | 10. května 2012 v 14:05 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

3 Ichigo Ichigo | Web | 10. května 2012 v 14:34 | Reagovat

[2]:Zajímavý názor, možná by to ale chtělo se trošku uklidnit. Sebevědomí je pěkná věc, ale nesmí se přehánět. ;)

4 Štěně ♥ Štěně ♥ | 10. května 2012 v 15:28 | Reagovat

[1]:
Díky moc =o)... Hele každý jsme originální, proč někoho kopírovat

5 Štěně ♥ Štěně ♥ | 10. května 2012 v 15:30 | Reagovat

[2]:
Vidíšto, ale my píšem o úplně něčem jiném než ty... věc názoru ;)

[3]:
Všeho moc škodí ;) a díky =o)

6 Caballo Caballo | Web | 13. května 2012 v 7:12 | Reagovat

Moc krásný článek, názor je určitě pravdivý. Je dobré, když je každý originál ;) Jinak máš moc krásný blog :)

7 Štěně ♥ Štěně ♥ | 13. května 2012 v 11:16 | Reagovat

děkuju moc... I za Vránuš ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama