Majáles 2012

8. května 2012 v 14:28 | Štěně |  Z koncertů
Majáles je velká akce. Proto jsme si jí i my nemohly nechat ujít. 4. května 2012 jsem já, Vrána a naše kamarádky Káji (ano Kája a Kája čili Kája a Pes) vyrazily do pražské Stromovky. Z Výstaviště to byla krásná a né moc dlouhá procházka. Hned na začátku parku jsme viděly 2 celé stromy polepené plakátama Majálesu, tak jsem si jeden utrhla. Takže doufám, že to nikomu nevadí (těm kterým ano se omlouvám ,ale myslím, že byste je stejně vyhodily, takže takhle dělají alespoň užitečnou věc), protože v pátek si nikdo nestěžoval. Jak jsme tak šly, tak jsme ztrácely pojem o čase a šly jsme pomaličku, takže na místo jsme dorazily ve 13:50 a první kapela, na kterou jsme chtěly jít začínala hrát od 14:00. Naštěstí u vstupu nebyly dlouhé fronty a šlo to rychle. Těsně za vstupem jsme dostaly mapu a už jsme hledaly první stage, kde hráli Koblížci. Přišly jsme před podiu, kde jsme si myslely, že kluci hrají ale nikde žádné naše další kamarádky, co známe z kocnertů a když jsme se otočily, tak tam akorát ladila kapela Segment. Bylo to hrozně divné, tak jsme si zašly za panem securiťákem a ten nám řekl, že musíme na druhou stranu objektu, a že to najdeme. To už bylo 13:58 a my jsme triskem letěly k tomu správnému podiu. Když jsme tam došly (naštěstí to nebylo až tak daleko) všichni, kdo se byl kouknout na Koblížky, seděli 4-5 metrů od zábradlí před podiem. My jsme neváhaly a stouply jsme si k zábradlí. Za malou chvilku už kluci začali hrát a za 5 minut po začátku nás překvapily i další naše kamarádky. Koncert kapely Koblížc! byl dokonalej. Skákaly jsme (díky zábradlí víc než kdy jindy, protože se o něj dalo dobře vzepřít a vysoko skákat), řvaly a užívaly si to. Jenom kluci se nám zdáli nějací přehřátí ze sluníčka. Vypadali, jako by byli z něčeho smutní, ale snažili se to skrývat, ale mě neoblafli.
Po koncertě nás Pejsánek opustila, Vránuš někam uletěla a já a Kája jsme šly odevzdat staré elektrospotřebiče, za které jsme dostaly nějaký ten peníz. Pak jsme se koukaly, kde kdo hraje a jen tak zpovzdálí poslouchaly kapely, ale zastavily jsme se až na Tomáše Kluse. Vystupoval na hlavním podiu a řeknu vám, strašně moc lidí na něj přišlo. Úplně jsem koukala, kolik lidí se dokáže sejít na jednom místě a ve slušnosti si užívat koncert (já jsem zvyklá na takový ty koncerty, kde všichni běhaj a lítaj a ječej). Následovala přestávka na pití a poté jsme se na krátkou chvíli sešly i s Vránou, která nám pod nátlakem přítomných zase uletěla. Nám to ovšem s Kájou nevadilo, protože jsme šly na stage Red Bullu na PSHčka. A ta stage nebyla obyčejná stage, on to byl autobus (kdyžtak se koukněte na fotky v galerce). Tam jsem potkala i mé bývalé spolužačky ze základky, za což jsem byla nesmírně ráda. Opět jsme byly v první řadě. Za nedlouho bylo za náma už narváno. Já jsem se ani neodvážila koukat dozadu, ale podle Vrány, která se jen tak zběžně prý koukla, tam bylo děsně moc lidí. Takže si troufnu říct, že tak zhruba stejně jako na Tomáše Kluse. Za 20 minut od našeho příchodu už PSH byli na autobusu. Byl to nesmírně super pocit je vidět. Sice poslouchám hodně punk a rock a pop-punk a punk-rock, ale před 3 lety jsem hip hop a rap milovala a na Majálesu se mi potvrdilo, že ještě miluju. Byl to zároveň můj první hip hopovej koncert. A bylo to neuvěřitelný. Většinu písniček jsem pro vás nahrála, takže jsou na našem youtube kanálu. PSH jsou prostě úžasní. Pak už jsme bohužel musely jet domů. Asi chápete, že večer se courat po Praze není moc bezpečný, ale i tak jsme si to užily.
Takže shrnutí Majálesu: Výborný kapely, skvělá atmosféra, dobrá Kofola, úžasná organizace a už se těším na příští rok. Jinak fotky máme už v galerce a tady je odkaz na videa:

Tak zase příště.
S láskou Štěně =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate.dissatisfied Kate.dissatisfied | Web | 8. května 2012 v 14:53 | Reagovat

Na majáles bohužel tento rok nezvládnu dojít :/ Ale snad to vyjde ten další! ;)
Mohu tě poprosit o tvé zapojení v diskusi na mém blogu ohledně Hunger Games? Předem děkuji. :-) Může tě potkat i odměna, když přispěješ do diskuse. ;-)
http://dissatisfied.blog.cz/1205/001-d-i-s-k-u-s-e-hunger-games

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama