Květen 2013

Škola rocku 2013

23. května 2013 v 17:00 | Štěně |  Z koncertů
Přeji všem krásné jaro. Sluníčko svítí, kytky kvetou (což není dobrý aspoň pro mě- hloupá alergie xDD ) a začínají nám koncíky a fesťáky. Konečně!!!!
No přiznám se, já už jsem byla na fesťáčku. Jednalo se o akci s názvem Škola rocku. Tahle open air akce se konala v Praze Uhřiněvsi, 18. 5. 2013 a jejím hlavním cílem je, aby si na 1 pódiu zahrály mladé kapely ze základních a středních škol s těmi známými, profesionálními. Kapely se přihlásily a v průběhu kol se výběr zúžil na 4 kapely (Crazy Cool, The Amplifires, Daily project a Eukaliptic), které mezi sebou soutěžily o ceny. Vystoupení hodnotili diváci zvedáním rukou, a porotci. Kromě těchto kapel se na pódiu objevily i známější kapely- Nouzovej východ, Let me fall, František Ringo Čech, Pub´n´Steel a Koblížci. Celou akci doprovázel doprovodný program v podobě yoyování a tancování.
Celá akce začínala od 12. hodin, ale já s kamarádkou jsme přišly až v 15:30. Spojení je do téhle odlehlé části Prahy naprosto v pohodě, což nás mile překvapilo. No kapely hrály suprově, potkaly jsme naše přátele, poznaly jsme nové lidi a všechno bylo nejvíc v pohodě. Já přišla hlavně na kapelu Daily project. Kluci hrajou fakt skvěle a i v prosluněnou sobotu zahrály velice dobře. Zpovzdálí skákacího hradu jsme pak poslouchali Františka Ringo Čecha, do toho jsem si povídala s přáteli, pak jsme s holkama skákaly chvilku na skákacím hradu a poté jsme už šli do 1. řady na kapelu Eukaliptic. Tuhle bandu jsem vůbec neznala a už vůbec jsem netušila, že s kytaristama týhle kapely jsem si povídala u hradu. No nevadí. Hrajou fakt skvěle a jejich zpěvačka zpívá fakt dobře. Moc jsem si jejich vystoupení užila. No a po nich už přišli na řadu šumperští Koblihové. No co na ně říct. Jejich koncerty jsou všechny skvělý. Sice bylo míň lidí, ale i tak jsem si to nejvíc užila. Všichni jsme si to užili. Vyblbli se, vyskákali a užívali si jejich písničky. Sranda byla, jako vždycky. Hlášky mezi písničkami jsou prostě nezapomenutelný, i když občas se sami sebe ptáte, co to mělo být, nebo kde na tohle přišli, nebo jak jsou ujetý. Prostě Koblížci jsou Koblížci. To jinak říct nejde.
Báječný odpoledne. Nejvíc odpočinkový. Po 2 měsících na koncertě. Co víc si přát.

Tak si užívejte sluníčka, teplíčka a třeba na nějakém koncertě ;)

Monča

O krok dál

13. května 2013 v 12:21 | Štěně |  O nás
Ahoj všichni,
jak jste si asi už všimli, Vránuš už nepíše a pochybuji, že by ještě něco napsala. Každý máme své sny. Můj sen je být novinářkou, což byl sen i Vránuš. Ale čas jde dál, jsme o něco starší, máme jiné názory a Vránuš poznala, že tohle nechce a vydala se vlastní cestou. Já i po roce a čtvrt stále vím, že v budoucnu chci být novinářkou, recenzistkou, dělat do televize (hudební) rozhovory, nebo něco takového. Mě to baví. Hodně baví. Dělit se s Vámi o zajímavosti z akcí, vyzpovídat kapely abyste se o nich něco dozvěděli atd. Dělá mi to radost.
Proto sem už dále budu psát jenom já. Yt s rozhovory zůstává, fb stránka (kde jsou fotky z akcí) také, ale už všechno bude jenom v mé správě.
Tak doufám, že i přes to zůstanete teď už jenom mými čtenáři/diváky a že se uvidíme na akcích.
Mějte se krásně
Monča (Štěně)