Červen 2013

Kašpárkohraní 2013

22. června 2013 v 10:32 | Štěně |  Z koncertů
Ahoj. Povodně vystřídalo krásné počasí a to je naprosto ideální doba jít na nějaký fest. Já, Kája, Gáby a Štofi jsme se rozhodli si udělat v neděli 16. 6. 2013 výlet do Prahy na Oboru Hvězdu na Kašpárkohraní 2013. Celá akce začínala od 12ti hodin, ale my jsme si přispali a ve 12:30 jsme si dali sraz na I. P. Pavlova před Mekáčem. Tam jsme si koupili oběd a jeli jsme tramvají na Vypich. Cesta trvá 35 minut. Na místě jsem byli ve 13:30 a pomalu jsme šli přes velkou louku k našemu cíli. A proč jsem se rozhodla sem jet? No hlavně proto, že jsem (opět) objevila jednu super kapelu. Jmenují se We on the Moon a jejich pecku The Ocean Sky můžete slyšet např. na Evropě 2. Hrají rock- pop. Pochází z Brna, a protože jsou fakt skvělý, tak jsem si je přeci nemohla nechat ujít! Jejich písničky se mi opravdu moc líbí. Kapela má anglické texty plné energie a v neděli jsem viděla, jak dokáží oslovit a zaujmout širokou škálu publika.
Kašpárkohraní je akce pro děti. Byla zde divadelní část a hudební část, dále mnoho stánků s občerstvením a dokonce i hasičský vůz, kde jste se mohli podívat na vybavení. Také se tu děti mohli naučit první pomoc. Vstupné bylo zdarma. Na divadelní scéně se hrály pohádky. Např. O ošklivém káčátku nebo Šípková Růženka. Na hudební stagy jste mohli vidět kapely: Kašpárek v rohlíky, Pískomil se vrací s hostem Michalem Malátným z kapely Chinaski nebo již zmíněné We on the Moon. Dále se zde objevil Jaroslav Uhlíř nebo Ewa Farna, která je poslední dobou známá svými "vtipy", u kterých se prostě všichni "baví".
Kromě programu zde kvůli událostem v posledních 2 týdnech byla i pomoc lidem zasaženými povodněmi a to v podobě kasiček nadace Člověk v tísni, do které lidé mohli přispívat libovolnou částkou.
Celkově se mi akce líbila. Co se týče We on the Moon, tak na jejich koncert určitě ještě půjdu, až se někam dostanu, jelikož jsou fakt skvělý a jsem opravdu ráda, že jsem je viděla. Doprovodný program byl také zajímavý. Celkově byla akce spíše pro děti z prvního stupně základní školy (a mladší) s jejich rodiči.
Tak zase příště.
Monča

Ve znamení žabičky

17. června 2013 v 18:29 | Štěně |  Věci, co se prostě musí uveřejnit
Ahoj. Jak jste nejlíp strávili páteční odpoledne, počínaje odchodem ze školy? Prostě vyjít ze školy, mít u sebe všechno učení a nějaká akce. No, já v pátek na jedné byla. A byla super. Nešlo o koncert ani nic podobného, kde bych byla do noci, nafotila fotky a o půlnoci byla doma. Jednalo se o natáčení klipu kapely Osm setin bez jídla (dříve Zpětná Vazba). Klip bude k písničce Hlava schovaná pod polštář. Kdy? To zatím nevím, ale jistě brzy.
Školní batoh jsem naštěstí neměla těžký. Ve 13:10 na mě čekala Kája u Mekáče u mé školy. Tam jsme si daly naší oblíbenou zmrzku a ve 13:55 jsme šly do metra. Zde jsme se dohodly, že se trochu projedeme, jelikož jsme měly hodně času.
Sraz byl ve 14:30 v metru na Vyšehradě. Tam jsme přijely ve 14:27. Metrem po nás přijel Honza (zpěvák a kytarista) ještě s jednou holčinou. Společně jsme šli ven. Po chvíli přišli i ostatní a šli jsme na Vyšehrad. Zastavovali jsme na různých místech. Vždycky se něco natočilo a šlo se dál. Celou akci organizoval Honzík. Měl dokonalou představu o tom, co a jak bude vypadat a kdo, co bude dělat a zkrátka všechno řídil (a velice dobře!). Někdy jsme s Kájou měly pocit, že by mohl všechno dělat on sám (myšleno v dobrém slova smyslu). Zde jsme byli cca do 17:30. Poté pár lidí odešlo a zbytek šel/jel na Petřín. My, co jsme šli (jeli pražskou MHD) jsme našli tramvajovou zastávku, a poté jeli 2 tramvajema na Újezd. Cesta byla úspěšná. Dojeli jsme! A to bylo hlavní. Nahoru jsme se vyvezli lanovkou. Tam byli Honza a Štěpi (basák a zpěvák) lapeni krásnou asfaltkou a už si to drandili na skejtech. Já, Štofi (bubeník) a Kája jsme seděli na lavičce a koukali na Honzu drandícího, blbnoucího, plného energie. Do toho se natáčeli ještě nějaké scény, a o pauzách Honza jezdil na skejtu a pokoušel se o jakési skoky z asfaltky na trávník. To už jsme já a Kája seděly na trávě a koukaly se a smály se. Opravdu některé výrazy byly k nezaplacení. Ještě více k nezaplacení byly hlášky. Čas utíkal jak voda. A komu by ne, v tak úžasné společnosti, tak báječných lidí. Najednou bylo 18:55 a já i Kája jsme už musely na dopravní prostředky dopravující nás domů (vlak a bus). K nám se přidal ještě Štofi a společně jsme šli dolu.
Domu jsem přijela plná zážitků a s bolavim kotníkem (z chůze z Petřína dolu). Pozorování natáčení se může zdát jako největší nuda, ale je to fakt zábava. Tak pohodově strávené odpoledne plné zábavy a odpočinku jsem dlouho nezažila a jsem opravdu ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Kort když bylo tak hezké počasí.
Kdy klip bude hotový nevím, ale sledujte stránky kapely a budete v obraze.

fb profil kapely:

bandzone kapely:


instagram kapely:

web kapely:

Monča