Kašpárkohraní 2013

22. června 2013 v 10:32 | Štěně |  Z koncertů
Ahoj. Povodně vystřídalo krásné počasí a to je naprosto ideální doba jít na nějaký fest. Já, Kája, Gáby a Štofi jsme se rozhodli si udělat v neděli 16. 6. 2013 výlet do Prahy na Oboru Hvězdu na Kašpárkohraní 2013. Celá akce začínala od 12ti hodin, ale my jsme si přispali a ve 12:30 jsme si dali sraz na I. P. Pavlova před Mekáčem. Tam jsme si koupili oběd a jeli jsme tramvají na Vypich. Cesta trvá 35 minut. Na místě jsem byli ve 13:30 a pomalu jsme šli přes velkou louku k našemu cíli. A proč jsem se rozhodla sem jet? No hlavně proto, že jsem (opět) objevila jednu super kapelu. Jmenují se We on the Moon a jejich pecku The Ocean Sky můžete slyšet např. na Evropě 2. Hrají rock- pop. Pochází z Brna, a protože jsou fakt skvělý, tak jsem si je přeci nemohla nechat ujít! Jejich písničky se mi opravdu moc líbí. Kapela má anglické texty plné energie a v neděli jsem viděla, jak dokáží oslovit a zaujmout širokou škálu publika.
Kašpárkohraní je akce pro děti. Byla zde divadelní část a hudební část, dále mnoho stánků s občerstvením a dokonce i hasičský vůz, kde jste se mohli podívat na vybavení. Také se tu děti mohli naučit první pomoc. Vstupné bylo zdarma. Na divadelní scéně se hrály pohádky. Např. O ošklivém káčátku nebo Šípková Růženka. Na hudební stagy jste mohli vidět kapely: Kašpárek v rohlíky, Pískomil se vrací s hostem Michalem Malátným z kapely Chinaski nebo již zmíněné We on the Moon. Dále se zde objevil Jaroslav Uhlíř nebo Ewa Farna, která je poslední dobou známá svými "vtipy", u kterých se prostě všichni "baví".
Kromě programu zde kvůli událostem v posledních 2 týdnech byla i pomoc lidem zasaženými povodněmi a to v podobě kasiček nadace Člověk v tísni, do které lidé mohli přispívat libovolnou částkou.
Celkově se mi akce líbila. Co se týče We on the Moon, tak na jejich koncert určitě ještě půjdu, až se někam dostanu, jelikož jsou fakt skvělý a jsem opravdu ráda, že jsem je viděla. Doprovodný program byl také zajímavý. Celkově byla akce spíše pro děti z prvního stupně základní školy (a mladší) s jejich rodiči.
Tak zase příště.
Monča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama