Listopad 2013

Ad Libitum a jejich nové CD

18. listopadu 2013 v 21:26 | Štěně |  Naše publikované články
Když se začne rodit moc dětí, říká se, že je baby boom. A když se začínají vydávat CDčka jak na běžícím pásu? Že by CDčko boom? Rybičky 48 a jejich Tohle je rock´n´roll vy buzny, Last Time s Love, peace and freedom... and death.... a mnoho jiných kapel. Mezi nimi i Kroměřížští (dejme tomu, i když přesné to není a vypisovat tu kde, kdo by bylo na dlouho a stejně bychom se shodli, že Kroměříž bude asi nejlepší) Ad Libitum. Ti včera (17. 11. 2013) v 19:00 vypustili na svůj bandzone profil nové CD s názvem Panna. Tohle rockem nabitý CDčko obsahuje 12 skladeb. Přípravy trvaly 10 měsíců. Texty psal z 99% Jirka a něco i Vašek. Všechny písničky jsou super.
Intro je podařený, působí až magicky, báječný úvod. Písnička Schizofrenik je tak skvělá, že byla 3. nejposlouchanější skladbou na bandzone. Anděl- v pořadí 5. písnička z CD je neskutečná. Začátek písničky je úžasný. Další písnička např. Mosty spálený. Tahle songa byla na bandzone již od 18. 8. 2013 jako taková malá ochutnávka na celé CD. A již z této ochutnávky bylo zřejmé, že CDčko bude pecka. Písnička Sněhulák se akorát hodí k předvánoční atmosféře, která na nás útočí z reklam, z výzdob a prostě odevšad (a docela předčasně). Ale i přes zimní náladu tahle písnička neztratila rockovou tvář a tahle kombinace tvoří něco dokonalýho. Tahle písnička také ukončuje celé, neskutečné CD.
Shrnutí?! 10 měsíců dřiny a určitě i nervů se klukům vyplatilo. CDčko je fakt velmi povedené. I když na hmotnou formu si budeme muset chvilku počkat, na internetu se to už rozjelo. Navíc 16. 1. 2014 se budeme moc těšit na pražský křest v klubu Kain. Tak mi držte palce, ať se mi povede tam dostat.
Tákže kluci: jen tak dál! CDčko je peckový, a už se na vás těšíme v Praze ;)

A kde si můžete CD poslechnout? No přece na: http://bandzone.cz/adlibitum

Tak užívejte podzim a bacha na chřipky.
Štěně

Hudební Dílny 2013

10. listopadu 2013 v 11:59 | Štěně |  Naše publikované články
Ahoj, jak jistě víte, v loni proběhly Hudební Dílny, které měly velký úspěch. Když jsme je ukončili poslední velkou Dílnou, kde bylo cca 50 lidí, nealko pití a jídlo, všichni jsme se bavili, poté rozloučili a tím pro nás Dílny skončili, začalo se nám stýskat. Najednou jsme neměli kde trávit neděle, kde si odpočinout, úplně vypnout, navíc jsme se už ta báječná parta nescházeli. Všem nám bylo smutno a Dílny nám prostě chyběly. Takže jsem začala trošku zkoumat a zajímat se, jestli Dílny budou pokračovat i v roce 2013. Odpovědí od pana Fouska mi bylo, že návrh na grant byl Magistrátu hl. města Prahy již zaslán a že se uvidí, jestli ho schválí, ale jestli chci Dílnám pomoc, můžu poslat dopis, podporující právě projekt Hudebních Dílen. To jsem též udělala. Světe div se, magistrát mi odpověděl, že Dílny shledává užitečným projektem a že je podpoří.
Po pár měsících začala i soutěž Skutečná liga. Na jednu jsem se se svými přáteli vypravila a potkala se i s panem Fouskem, který mi řekl, že když jsem tak aktivní, tak mám sepsat, co by se na Dílnách dalo vylepšit a jak by mohly Dílny letos probíhat. S chutí jsem se do toho vrhla a za pár týdnů se s panem Fouskem opět sešla. Vše jsme projednali a Dílny od konce září začaly fungovat.
Letošní Dílny jsou v podstatě stejné jako ty loňské, jenom už nejsou jednou za 14 dní v neděli, ale každou neděli. Opět od 14:00 do 18:00 v DDM Ulita. Také už nedojíždí každý týden kapela Koblížci, ale většinou je s námi kapela The Snuff. Všechno je skvělé. Až na účast. Chodí míň lidí. Ti, co v loni chodili, najednou nemají čas (nemluvím teď o všech, pořád tam chodíme, ale už je nás o dost míň), noví zájemci nějak nechodí. Ale věřím, že se to ještě zlepší.
Dílny budou končit 15. 12. 2013 poslední velkou Dílnou, která bude probíhat jakýmsi koncertem pro rodiče a naše přátele a ostatní, kdo se bude chtít přijít podívat. Takže, kdo se chce naučit hrát na kytaru, basu či bicí, určitě si pospěšte. Do posledních Dílen zbývá už jen měsíc ;). Navíc je opravdu sranda. Nikdo se nenudí. Hrají se zajímavé věci a učitelé i kapely se nám plně věnují, se vším vám poradí, rádi vám pomůžou jak z hudební praxe tak i teorie.

Jinak toto je oficiální web Hudebních Dílen a Skutečné ligy junior:

A nyní i na facebooku:

Tak se třeba potkáme v DDM Ulita
Vaše Monča ;)