Leden 2014

Doma je doma, ale když svět přijede, je to taky super

14. ledna 2014 v 19:31 | Štěně |  !!Novinky!!
Podzim a zima jsou dokonalá období na to, zajít na koncerty v klubech. Mým prvním koncertem v roce 2014 bude návštěva rock klubu Kain ve čtvrtek 16. ledna. Zde se objeví kroměřížská kapela Ad Libitum. Jako support se zde objeví pražští Murderween Do klubu se bude pouštět od 20:00. Vstupné je 60,-- Kč. Akce bude určitě super. Tak dorazte.


No a ani v únoru nezahálím. 26. 2. k nám totiž přijedou američtí All Time Low! Tahle pop - punková banda se tu objeví po roce v rámci svého turné A love like war: European tour. Písničku, která nese stejný název jako turné, jsem si zamilovala, takže věřím, že koncert bude skvělý. A kde se tahle akce bude konat? V pražském klubu Roxy od 19:00. Vstupenky jsou k dostání za 520,-- Kč na Ticketpro.
Vše co chcete ještě vědět, se můžete dozvědět zde: https://www.facebook.com/events/593967604011322/?fref=ts

Inspirace je všude kolem nás

4. ledna 2014 v 16:33 | Štěně
Jedno slovo, a přece pro každého znamená něco jiného. Pro jednoho to může být pohled na člověka, pro druhého poslech hudby, třetího může inspirovat, když jí třeba čokoládu. Hodně lidí však inspirují jejich vlastní myšlenky. A co je to vlastně inspirace? Je to něco co nám pomáhá něco vytvořit? Je to naše múza? Je to náš pohon? Myslím si, že je to všechno do hromady. Inspirace nás žene vytvořit vlastní výtvory. Pro mě je inspirací úplně všechno. Jasně, píšu co se dělo na koncertech, co se bude dít atd. Ale abych mohla psát, potřebuju vědět, kam to směřovat. Upřímně, nejlíp se mi píše, když poslouchám písničky. A nejde jenom o články, co vám píšu sem. Dneska jsem třeba psala slohovku do školy- líčení. Měli jsme 3 témata, která se mi nezamlouvala. Ani jedno. Proto jsem si vybrala to, co bylo nejméně divné: Moje nejoblíbenější místo na světě. Jenže další problém- Jaké je to moje nejoblíbenější místo?! Pustila jsem si své oblíbené písničky a chvíli jsem zkoumala, ale pak mi došlo, že to místo nemusí být v pravém slova smyslu a začala jsem psát o tom, jak mi je na koncertech. Však před podiem je to taky místo. Pořád tomu něco chybělo, ale nechala jsem to a napsala další 2, abych si mohla vybrat. Tyhle byly také na místo, ale jedna byla z pohledu na podiu a druhá za bicíma. Ale pořád to nebylo ono. Najednou mi začala hrát jedna z nejlepších českých kapel, které fakt mám ráda a mám jejich poslední Cdčko a najednou jsem měla jasno. Moje nejoblíbenější místo není před podiem, je to to místo, kam se člověk dostává, když je na koncertě a kapela hraje a všechno se dostává do té euforie. Je to to místo, kde je všechno v pohodě. A psala jsem to, co jsem cítila. Inspirací pro tohle mi hlavně byly písničky. Dotáhla jsem to do konce, a že jsem se toho nehorázně bála. A i když se to třeba nebude profesorovi líbit, mě to je jedno. To, co jsem chtěla říct, jsem napsala a pochybuju, že by to pochopil. Ale mě na tom nezáleží. Téma jsem dodržela.
Nic méně, inspirace je všude kolem nás. Přichází a odchází. Objeví se ve chvílích, kdy to nejméně čekáme. A když už přijde, a vy dostanete nápad, tak nepromrhejte svou šanci. Využijte toho. Vytvořte něco, co vyjádří vás, vaší inspiraci, vaše myšlenky. Byla by škoda svou inspiraci nechat odejít a nevyužít ji.
Krásný nový rok
Monča (Štěně)