Žižkovská noc 2014

16. května 2014 v 11:48 | Štěně |  Z koncertů

Jako každý rok, i letos na konci zimy se uskutečnil festival Žižkovská noc. Letos se konal 15. 3. 2014 v 26 klubech, kde se objevilo na 150 kapel a DJ´s.

Jak je pro tento festival typické, vstupné činilo 150 Kč, které jste zaplatili v jednom klubu, kde jste dostali pásku a s touto páskou jste mohli do jakéhokoliv klubu a na vstupném jste už nic neplatili.

Letošní ročník, už čtvrtý, měl opravdu zajímavý program. Pro mě tento večer byl ve znamení navštívení co nejvíce mých přátel, kteří v ten večer se svými kapelami hráli a samozřejmě i mých oblíbených kapel. Nejdřív jsem si zašla do Rock clubu Kain, kde od 17:30 hráli Black Bay. Tahle mladá a hlavně talentovaná kapela otevřela večer v Kainu skvělým koncertem, kam přišlo i v tuto brzkou hodinu hrozně moc lidí. Koncert byl plný energie, emocí a skvělé atmosféry. Parádní rozjezd večera. Je vidět, že organizátoři nenechali výborné kapely jenom na závěr večer. Poté jsem se přesunula Nad Viktorku, kde jsem navštívila kapelu Edward Fortyhands. Tuhle skvělou bandu jsem poznala před rokem, když hráli na koncertě v pražském Rock Café s The Paranoid. Koncert byl ovšem nadupaný. Prostory přeplněné, až se musely přestavovat stoly a stejně se chvílemi ani nepouštělo dovnitř, protože se návštěvníci neměli kam vejít. Klub pod řádícím davem praskal ve švech. Štěstí je, že je v podzemí a nemohli jsme se nikam propadnout. Jediné nebezpečí bylo, že nám pod vlnou energetického crossoveru spadne na hlavu strop a celá vrchní část hospůdky. Ano až takové peklo dokázali Edward Fortyhands vytvořit na Žižkovské noci. Člověk se pořádně vyřádil a byla to doopravdy jedinečná, neopakovatelná příležitost. Jak jsem se později dozvěděla, byl to poslední koncert této kapely. Další na řadě horoměřická pop-punková kapela Bonebroke. Ti mají koncerty vždycky velice vtipné, plný energie, hravé a člověk se vždycky skvěle pobaví. Výjimkou nebyl ani koncert na Žižkově. Opět byl přeplněný klub. Večer se opravdu rozjel v plném proudu a tahle banda to jenom potvrdila. O převaze holek na koncertě, není nutno mluvit. No ale čas běžel a já běžela s ním do Fatalu (dříve XT3) na Voxela. Nemůžu si pomoct, ale on má každý koncert jiný, ale všechny jsou skvělé a naprosto pohodové. Celý klub si s ním zpíval jeho písničky a na všech lidech bylo vidět, že se skvěle baví, což bylo vidět i na Voxelovi. Nejvíc se návštěvníci a návštěvnice bavili při 4 akordech, 21 písničkách. To zpíval opravdu celý klub. Pro mě to byl opravdu pohodový závěr skvělého večera.

Báječný, dlouhý večer plný hudby a zábavy. Tak, jako každý rok, i letos Žižkovská noc nezklamala. Na tomto festivalu najde každý to svoje, jelikož toto je opravdu multižánrový projekt. Kluby všechny praskaly ve švech a nespočet jich bylo určitě zbořeno pod skvělou hudbou a největší párty. A letošní návštěvnost?! Z informací na facebooku Žižkovské noci jsem se dozvěděla, že se v tento večer pohybovalo na Žižkově kolem 7 500 lidí. Což je neuvěřitelné číslo. A já se už teď těším na další Žižkovskou noc.
Monča
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majda Majda | Web | 22. května 2014 v 16:33 | Reagovat

Moc fajn blog, i když to černé písmo na fialovém se čte dost špatně

2 Monča (Štěně) Monča (Štěně) | 23. května 2014 v 12:41 | Reagovat

Ahoj,
díky moc :)
Design jsem trochu upravila, tak snad se už bude číst líp :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama