Simple Plan v Praze 5. 3. 2016

11. března 2016 v 12:55 | Štěně |  Z koncertů
Tenhle den pro mě hrozně moc znamenal. Simple Plan zbožňuju a tak jsem si tenhle koncert přece nemohla nechat ujít! Je zajímavý jak jedna kapela vás může tolik ovlivnit, a právě tahle banda umí neskutečně zvednout náladu.
Lístek byl koupený, přátelé vyzvednutí a už jsme frčeli před Incheba arénu, kde jsme stáli už od 17:30, takže hodinku a půl před vpuštěním divé zvěře do haly. Že se dveře otevřou a všichni se rozeběhnou, jsem čekala, ale že to bude až tak rychlé, to zase ne. Člověk se ani nestihl rozkoukat co se děje, a už musel utíkat jak o život, aby ho ostatní lidi za ním neušlapali. To se ještě dalo přežít, následná tlačenice a nedostatek vzduchu byl horší. Vysvobozením byla až kontrola vstupenek a vpuštění do haly. O předražené šatně a obsluze příjemné jako rýma v létě se radši ani zmiňovat nebudu.
Ale zpět k hezkým věcem. Mít vstupenku na stání před podiem bylo super. Byla jsem v cca 7. řadě. Sice jsem moc neviděla (jelikož jsem mrňavá), ale atmosféra byla natěšeně nedočkavá už při příchodu.
První předkapela byla The Bottom Line. Docela dobrá kapela, která všechny zaujala akrobatickým kouskem zpěváka, který vhodil do davu nafukovací postel, na kterou skočil. No, málem si u toho natloukl. Hlavně ze začátku, než chytil balanc, ale byla to sranda. Určitě se musel cítit jak na člunu, který sjíždí divokou vodu. Druhou předkapelou byli Ghost Town. O nich jsem taky nic nevěděla, ale už od začátku se mi líbili. Jejich hudba je energická a prostě skvělá. Zpěvák sršel optimismem a pořád skákal jak klokan. Tahle kapela určitě stojí za pozornost. Jsou fakt dobří.
Čas běžel dál a už se schylovalo k půl desáté, k hlavnímu času celého večera. Simple Plan odstartovali koncert písni (z nového alba) Opinion Overload. Ta hned všechny dostala do varu a ještě lepší nálady. Během večera zazněli ještě další 3 písničky z nového alba Taking one for the team (I Refuse, Boom a Farewell). Pokud sledujete simpleplan.cz tak jistě víte, že Dominika vyhlásila překvapení pro SP. Kdo chtěl, si měl udělat cedulku s přívlastkem z písničky The rest of us a až tahle písnička zazní, tak všichni měli nápisy zvednou. Byla jsem zvědavá, kolik lidí se tohoto projektu zúčastní. A najednou to bylo tady. Rozhlédnu se kolem sebe a 99% lidí tam mělo nápisy. Bylo to opravdu úžasné a samotní kluci byli překvapení a potěšení. Pierre po písničce řekl:"There are no words to describe how amazing you are. A beautiful surprise - thank you". Dále pak zazněla i písnička Summer Paradise. Bylo horko, zněla tahle krásná písnička a kluci hodili do davu obrovské nafukovací míče. Najednou si člověk opravdu připadal jak v létě na pláži. Já jsem byla celá nedočkavá, jestli kluci budou hrát This song saved my life. Je to moje nejoblíbenější písnička a hodně pro mě znamená. Měla jsem štěstí. A bez bicích zněla ještě líp. Bylo to úžasné. Závěr večera patřil písničce Perfect s akustickým začátkem. Všichni svítili mobilama nebo zapalovačema, pak se písnička rozjela, ale to na nostalgické atmosféře vůbec nic nezměnilo. Byl to jeden z nejsilnějších (né- li nejsilnější) momentů večera.
Celý koncert doprovázela skvělá atmosféra. Pierre se předvedl se svou češtinou, což bylo potěšující a milé oživení večera. Oficiální autogramiáda nebyla, ale když si člověk hodinu a čtvrt počkal tak se i kluků na pár chvil dočkal. Ale byli hodně unavení, čekal je další náročný den a moc se nezdrželi.
Byl to nejúžasnější koncert, na kterém jsem kdy byla. Ta atmosféra se nedá popsat. Bylo to magický, úžasný, dech beroucí.


Setlist:
Opinion Overoad
Jet Lag
Jump (kousek z I gotta Feeling
I´d do anything
Boom
The Rest of Us
Welcome to my life
Your love is a lie
I Refuse
Party medley (Uptown funk + Can´t feel my face - cover)
Can´t keep my hands off you
Summer Paradise
Farewell
Crazy
I´m just a kid
Shut up!
Perfect World
This song saved my live (bez bicích)
Perfect
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama