Srpen 2017

Wosa - Auto pro lolky

31. srpna 2017 v 14:45 | Štěně |  !!Novinky!!
Znáte Wosu? Ne? Tak já vám nejprve kluky trochu představím. Tahle punk rocková banda z Prahy vznikla před 12 lety. Posledním jejich počinem je vydání EP Lordon calling z roku 2016. Letos nahráli pár songů a očekává se vydání nového CD. Co si kluky trochu představit? Vojta - to je zpěvák a kytarista, Tony je kytarista, Martin je basák a druhý Martin je bubeník. Jejich koncerty jsou vždy plné zábavy, skvělých lidí a energie, která je na podium, pod ním, za ním, no prostě všude. Po tak dlouhé době je opravdu na čase vydat videoklip. A já jsem přece všude!
Natáčelo se 5. srpna 2017 v klubu 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy s názvem Dr. Voják. Hezký menší klub s punkovou atmosférou. Ve 13:30 jsem byla na místě. Svítilo sluníčko, byl krásný den. Kamery a střihu se ujal velice nadaný Honza Bláha. Natáčelo se ve vnitř. Když mě tam kluci vzali, spadla mi čelist. A to asi všem, protože, kdo někdy viděl auto na podiu? No dobře, přiznávám se, teď trošinku přeháním. Auto tam bylo, to ano, dokonce tráboš. Jen ho byla jen půlka. Kdo navštěvuje tento klub, zajisté už pochopil, že se jedná o autíčko, které je u podia, kde mají zvukaři zázemí. Rozhodně to byl originální nápad! Takže, po příchodu jsem se usadila do zadní části klubu, abych měla přehled. Chvíli na to se objevila na podiu kapela. Jak už název článku napovídá, natáčelo se na písničku Auto pro lolky. První záběry byly na celé podium i s aktéry. Pohled to byl opravdu skvělý. Žluté auto, bílo černý strop, červená podlaha, černé pozadí, vzadu světla. Právě čas na pauzu. Přece jen bylo vedro a na podiu několikanásobně větší. Následovaly záběry s jednotlivými kluky zvlášť. Bylo vidět, že do toho dávají všechno. No, a když máme tráboše, tak co ho doplnit koloběžkou? Proč ne! Opravdu jedinečný záběr, jak muzikanti sedí v autě a Tony je předjíždí na koloběžce. To vše bylo dotočeno kolem půl čtvrté. O půl hodiny později už přicházeli komparzisti a přátelé. Poslední záběr dne byl kapela a komparzisté na podiu. Nikdy bych neřekla jaká to je fuška. Natočilo se to jednou a já už hledala dech až někde v Austrálii. Když se tyto záběry dotočily po druhé, byla jsem ráda, že žiju. Tak si říkám, kde jsou ty časy, kdy mi bylo 16 a nedělalo mi problém proskákat a dělat blbosti celý koncert.
Po natáčení jsme už jen seděli, odpočívali, kluci si ještě zahráli, já se pak pokusila hrát na bicí a zase jsme seděli a povídali si. Takový ten odpočinkový klidný podvečer s přáteli. Co víc si přát.
Bylo to opravdu skvělé dopoledne plné zábavy. Moc děkuji klukům za možnost s nimi strávit odpoledne.

Odkaz na klip:


To snad není pravda...

10. srpna 2017 v 15:21 | Štěně |  Věci, co se prostě musí uveřejnit
Tenhle článek nebude veselý. Pamatujete si na 1. Československou Superstar? Ve finále byl Martin Chodúr a Miro Šmajda (zajímavost: všiml si někdo, že vždy ve finále byl 1 Čech a 1 Slovák?). Martin Chodúr má rodinu (gratuluji), je v ústraní.
Článek, který čtete je ale o Mirovi Šmajdovi. Krátce z jeho hudební historie: Po soutěži hrál s kapelou Rosemaid (zajímavost č. 2: kde na kytaru hrál Roman Birkuš z The Paranoid). 8. 11. 2010 vydali album Čo sa týká lásky. Byla to pecka. Mám ho doma a bylo to skvělé album. Pak se kapela rozpadla (a mě opadl zájem, i když ho po očku sleduji), Miro vydal pár svých songů. Následovalo album mirosmajda.com (2013). Nejnovější počin je album Terapie, které vydal s kapelou v roce 2016. Momentálně jezdí s Walda Gangem, kde zastupuje za nemocného zpěváka. Skvěle jim to šlape.
Před pár dny tento skvělý zpěvák vydal klip. ALE!!!! Co to má kurňa být? Písnička je super, mně se líbí. Klidnější, melodičtější. Miro je dobrý zpěvák, o tom není pochyb. Videoklip? Hrůza! Ve 3 minutách máte možnosti vidět trapnýho porminentního pseudopisálka, co se proslavil svými vulgaritami, kluka ze Superstar, co má (nebo měl?) klučičí kapelu, která napodobuje One direction nebo Lunetic (navíc si šlape na jazyk), pornohvězdu, co je ošklivá jak pondělí po prokalený neděli, politika, o kterým absolutně nevím co si mám myslet (a asi nejsem jediná) a co má společného s hudbou (spíš se mi to zdá jako pokus o kampaň) a určitě se ještě někdo najde, koho neznám (asi jsem i raději). Jako pardon, ale to je na tom Mirko tak špatně, že si bere do klipu takový odpad? Jsem znechucená, zklamaná.
Doufám, že se jednalo o výjimku a že podobným nechutnostem se do budoucna vyhne. Přece jen (doufám) neklesl tak nízko, aby musel obsazovat takovéto podivné "lidi".
Na hudební scéně se objevují i špatné věci. Tohle mě teda hodně mrzí. Odkaz na klip tu dávat nebudu, jelikož takovéto "lidi" a jejich propagaci nepodporuji!

Zklamané Štěně

Wosa natáčí videoklip!

7. srpna 2017 v 11:39 | Štěně |  Věci, co se prostě musí uveřejnit
V sobotu se mi naskytla příležitost být u natáčení videoklipu kapely Wosa ( http://bandzone.cz/wosa ). Tuhle bandu mám fakt moc ráda jak hudebně tak jako přátele. Bylo to opravdu skvělé odpoledne a klukům moc děkuji! Všechno jsem si napsala, co jsem si nenapsala, to si pamatuju. Velký článek z celého dne čekejte s vydáním videoklipu. Opravdu je na co se těšit. Prostě Wosa no ;)

Monča

Pomoc!

3. srpna 2017 v 11:01 | Štěně |  Věci, co se prostě musí uveřejnit
Ahojky,

moje kamarádka se rozhodla, že napíše knížku. Je na začátku a chce, aby její hrdinka měla co nejblíž ke čtenářům. Protom prosím, pomozte jí a vyplňte dotazník (odkaz níže). Nezabere vám to více než minutku.


Všem moc díky :)

Štěně