Říjen 2017

Nominace

26. října 2017 v 8:42 | Štěně |  !!Novinky!!
Jo! Tak jsem taky nominovaná! Kde? Na Czech blog awards - blogerka roku, kategorie Life :) moc děkuju, je to hrozně hezký. Letos to bylo 5 let, co blog vzniknul. Za tu dobu jsem obešla hromadu koncertů, ztratila pár lidí, co se vydávali za přátele (což mi nevadí), stihla jsem odmaturovat, najít si práci, ale i přes to mi vášeň ze psaní nezmizela, i když teď píšu méně :)

Díky za každý hlas, moc si toho vážím.

No a hlasovat můžete zde:Rozloučení s Igorem Belajem

18. října 2017 v 10:28 | Štěně |  Z koncertů
Hodně lidí překvapila zpráva, že z kapely The Paranoid odchází zpěvák Igor Belaj. S tímto super skladatelem a zpěvákem jsem natáčela 2 rozhovory a jeden mi vyšel v časopise Help Music. Obecně tuhle kapelu mám moc ráda a hodně mě mrzelo, když jsem se tuto zprávu dozvěděla. Od doby, co píši a chodím na koncerty se, rozpadlo hodně mých oblíbených kapel, na jejichž koncerty jsem chodila a prožila s nimi skvělou pubertu. Vlastně s nikým jsem se nestihla rozloučit. Proto jsem se rozhodla odcestovat do Plzně na Pilsner fest (7. 10. 2017). Naštěstí mám úžasnou kamarádku Šárku, která tohle dobrodružství se mnou podstoupila.
Vyjížděly jsme v 16:00 a v Plzni jsme byli o hodinu později. Našly jsme obchoďák, kde jsme si daly jídlo a vyrazily k historické varně (asi přes půlku města). Na místo jsme dorazily v 18:30. Možná bychom to stihly dřív, ale náš orientační smysl nebyl až tak dobrý. Nicméně jsme stihly dorazit na polovinu koncertu Báry Zemanové. Bylo to velice příjemné.
Podium bylo malé a před ním bylo nízké zábradlí. Nebyl problém se dostat k této zábraně. Konečně jsem stála uprostřed před podiem a ne na kraji jako vždycky. Po chvilce přišly kámošky z Moravy. A vedle nich stála kamarádka Andy, se kterou jsem byla na pár koncertech Koblížků. Strašně ráda jsem jí viděla. Řekla mi, že tam je ještě Anetka, která taky jezdila na Koblížky. Bylo to super holky zase vidět.
Těsně před koncertem jsem ještě stihla dojít za Igorem. Popřála jsem mu hodně štěstí a poděkovala za všechno. Když jsem se vrátila za kámoškama, cítila jsem dobrý pocit, že jsem se mohla rozloučit, že jsem řekla, co jsem chtěla. Spadnul mi kámen ze srdce, že je můžu naposled vidět. Samotný koncert začal ve 20:30 a byl ohromný. Všichni zpívali, skákali a dováděli. Každý si to chtěl naplno užít. Zpěv návštěvníků byl opravdu silný, což se projevilo nejvíc v písničce Nikdy nezabudnem, kde ani kluci nehráli, jen koukali na všechny a natáčeli na mobil video. Ve vzduchu bylo cítit nevyřčené "sbohem a děkuji" jak ze strany návštěvníků, tak od Igora. Chvílemi vypadal jako ten nejpyšnější zpěvák na světe, že má tak skvělé fanoušky. Bylo to smutné, ale zároveň úžasné. Lepší rozloučení kluci nemohli naplánovat.
Teď už zbývá jen Igorovi i zbytku kapely popřát hodně štěstí v jejich další kariéře jak hudební tak osobní. A hlavně poděkovat, protože tihle kluci dokázali hodně lidem svými písněmi pomoci. Jsou to skvělí hudebníci i lidi. Dokázali toho spolu spoustu. Měli vždy perfektní a bezchybnou show. Doufám, že si někdy budeme moci poslechnout nové věci od Igora i kapely The Paranoid.